O nas

Członkowie KPN: Arkadiusz Pawłowski, Maciej Wójtewicz oraz Michał Sidorkiewicz (dźwiękowiec)
Lokalizacja: Gdańsk, Polska
Data założenia: 5 października 2011
Pierwszy występ: 5 stycznia 2012
Programy:
– DZIEWIĘĆDZIESIĄT (2012),
– Tour De Głupawka (2014),
– Trzeba Zrobić Tak, Żeby Było Dobrze I Haj$ Się Musi Zgadzać! (2015)
– No, pożartowaliśmy sobie… (2017)
Współpraca: Sebastian A. Dusza (filmowiec)

Infomacje ogólne:

logo-trzecie-duze-nazwa-obrazek-tlo

Kabaret Pod Napięciem powstał pod koniec 2011 roku w Gdańsku z inicjatywy Arkadiusza Pawłowskiego. Oprócz założyciela, trzon grupy tworzą Maciej Wójtewicz i dźwiękowiec Michał Sidorkiewicz. KPN kontynuując siódmy rok scenicznej działalności ma za sobą stworzone cztery programy, które prezentowali na ponad 210-ciu występach na scenach ponad 90-ciu różnych miast Polski.

Pierwszy z nich o nazwie „DZIEWIĘĆDZIESIĄT” nawiązuje do lat ’90, czyli beztroskich lat młodości członków Kabaretu: Schwarzenegger, Wałęsa, superbohater, Od przedszkola do Opola. Tego typu klimaty.

Nazwa drugiego programu „Tour De Głupawka” jest połączeniem nazwy modelu limitowanej edycji „Tour De France” używanego przez nich samochodu, oraz charakterystycznej głupawki, często dopadającej ich podczas podróży, z której energia jest potem przenoszona na scenę. Członkom KPN nie straszne są ani odległości, które pokonują, ani ilość godzin, nierzadko nocnych, spędzonych w samochodzie. Oddawanie się swojej pasji w połączeniu z rozbawioną publicznością w pełni wszystko wynagradza. Dlatego po długiej podróży, często ta głupawka jest widoczna u nich podczas występu.

Trzeci z programów to „Trzeba Zrobić Tak, Żeby Było Dobrze i Haj$ Się Musi Zgadzać„, w którym znajduje się cała masa personifikacji, stereotypów, improwizacji i piosenek.

Czwarty program nosi nazwę “No, pożartowaliśmy sobie…” – w tym programie beka leje się strumieniami. Skecze, improwizacje, piosenki, kontakt z publicznością zawierający UWAGA! WYSOKIE NAPIĘCIE! humoru. Dowcipy wystrzeliwane są z prędkością kARKAbinu maszynowego. Tego się nie da opisać. Krążą plotki, że ten występ zaplanowany jest na około 45 minut ale tak dobrze się wszyscy bawią, że czas leci bardzo szybko i nikt nie zauważa jak wychodzi z tego godzina czterdzieści czystej beki.

Kabaret Pod Napięciem to wielokrotni laureaci nagród jury oraz publiczności. Arek i Maciek to dwie sceniczne osobowości, które wraz z pomocą przebojowego dźwiękowca Michała uwielbiają razem tworzyć coś z niczego, czy to po wielogodzinnych próbach, czy drogą improwizacji na scenie. Efekty często zaskakują ich samych, lecz niespożyta energia i tona pozytywnych emocji tworzą bardzo ciekawy, a niekiedy absurdalny obraz. Jak to wszystko wygląda na scenie?
Zobaczcie sami!

KPN na “encyklopediakabaretu.pl”

My sami o nas samych:

Arkadiusz “Pan” Pawłowski

Założyciel Kabaretu i zadeklarowany człowiek-orkiestra. Robi milion rzeczy naraz, z czego ze dwie się nawet do czegoś nadadzą. Promotor pro wrestlingu, aktor, kabareciarz, youtuber, wokalista, konferansjer, improwizator, komik, dziennikarz, superbohater. Serio, jeśli nie wierzycie przyjdźcie na występ. Krążą plotki, że jest gruby, ale on sam nigdy nie potwierdził, ale i nie zdementował tych krzywdzących pomówień. Przegadanie go jest fizyczną niemożliwością ze względu na ilość słów wypowiadanych na minutę – podobno mówi szybciej niż Chuck Norris stoi. Parodysta, wybitnie upodobał sobie legendarne postaci mocno związane z Gdańskiem i bogatą przeszłością, do tego nie gardzące bujnym wąsem, nie stroniąc jednocześnie od austriackich legend kina akcji. Nie uznaje kompromisów i zawsze forsuje swoje nieśmieszne żarty suche niczym pięty Wojciecha Cejrowskiego, ku uciesze publiczności. Ludzie próbują mu wmówić, że ładnie śpiewa, ale on doskonale wie, że to wierutna bzdura, co nie zmienia faktu, że śpiewa cały czas, ku uciesze absolutnie nikogo. Jeżeli ma miejsce głupawka, można być pewnym, że to on ją zapoczątkował – ten typ tak ma!

Maciej Wójtewicz

Bardzo ogarnięty nerwus. Człowiek o umyśle wybitnie analitycznym przystosowanym do rozwiązywania problemów. Gasi wielkie konflikty innych, by móc wzniecać niewielkie swoje. Człowiek przydatny. Pisze teksty, tworzy dźwięki, montuje nagrania z występów. Ponadto zarządza stroną internetową i wszelakim sprzętem elektronicznym. Sprawuje pieczę nad elementami scenografii oraz pilnuje by liczby się zgadzały. Zazwyczaj po wielkich i mozolnych obliczeniach następuje gruntowna i całościowa poprawka. Dopiero wtedy liczby się zgadzają.  Człowiek wytrwały. Może z 43 godzin przepracować 16, przejechać 1000 km spędzając w samochodzie kolejne 16, dać dwa występy o łącznym czasie 1,5 godziny, odwieźć Arka do szpitala ze złamanym palcem i wymienić koło pod Grudziądzem o 4 rano. Po energetykach. Zarzeka się, że więcej już tak nie zrobi. Człowiek wybitnie inteligentny, ale zdarza mu się nie kumać absolutnie najprostszych konceptów w sposób wybitnie zadziwiający. Człowiek, który z tego, co mówisz, zapamięta to, co mu kilka zdań później pozwoli udowodnić, że przeczysz sam sobie. Człowiek od kilku lat będący częścią kabaretowego światka, z którego rozpoznaje jedynie kilka osób. Człowiek… Po prostu Człowiek-Maciek!

oraz

Michał Sidorkiewicz

Dźwiękowiec. Prawdziwy oryginał, człowiek, przy którym Maciek wydaje się najbardziej gadatliwą osobą na świecie. Błyskotliwy umysł, który gdyby mógł, spędzałby całe dnie przed komputerem, oglądając rozmaite seriale i, tropem internetowego hitu, “grać w grę”. Michał nie mówi wiele, robi jeszcze mniej, ale jest niezwykle ważnym ogniwem zespołu. Zawsze można liczyć na jego szybkie palce, wciska przycisk play jak nikt inny na tym ziemskim padole, a do tego idealnie wpasowuje się w nasze absurdalno-abstrakcyjne klimaty – uwielbia się śmiać, gdy komuś z nas dzieje się jakaś krzywda. To przecież zawsze jest śmieszne!

Sebastian “SebASoul” A. Dusza

Filmowiec, montażysta, aktor i wielki pasjonat wszystkiego za co się bierze. Seba to wyluzowany gość, a do tego profesjonalista pełną gębą. Wie jak sprawić, żeby nasze dalekie od ideału facjaty dobrze wyglądały na ekranie, co jest sporym dokonaniem. Legendarne są wręcz jego pokłady strojów i rekwizytów – szafa tego człowieka po prostu nie ma dna! Miłośnik abstrakcyjnego humoru, “Wściekłych Pięści Węża” i długich spacerów po plaży, chociaż co do tego ostatniego, to nie jesteśmy pewni, zapytamy przy najbliższej okazji. On po prostu zna się na rzeczy – jego osądom można ufać na ślepo, siła doświadczenia i głowa na karku to jego znak rozpoznawczy. Przedstawiamy Sebę – prawdziwą Duszę towarzystwa!

Projekty poboczne:

– improwizujemy (ImproVizja, ImPerwersja),
– śpiewamy disco polo (Galaxar),
– rozśmieszamy w internetach (Grupa Kamerowani),
– promujemy pro wrestling (Kombat Pro Wrestling),
– komentujemy i konferansjerzymy na imprezach (PaPu Entertainment),
– działamy w radiu (Audycja Na Poczekaniu),
– jesteśmy superbohaterami (Fatman),
…a także stajemy na rzęsach – wszystko ku uciesze publiczności!

Można nas spotkać na Facebooku: Fanpage Kabaretu Pod Napięciem na Facebooku
na YouTubie: Kanał Kabaretu Pod Napięciem na YouTube
na encyklopedii kabaretu: KPN na encyklopediaKabaretu.pl
na kabaret.tworzymyhistorie.pl: KPN na kabaret.tworzymyhistorie.pl

Włóż palec do kontaktu i polub nas już dziś!

 


W przeszłości Kabaret współtworzyli:

Aleksandra Żabik (08.2013 – 10.2014)
Wojciech “Waldek” Kasprzyk (10.2011 – 09.2013)